Ripple üniversitelere 50 milyon dolar bağışlayacak

0

Dünyanın en büyük kripto para geliştiricisi Ripple, lise öğrencilerinin kripto para kullanımını öğrenmesi için yaptığı 29 milyon dolarlık bağışın ardından şimdi de üniversitelerde kripto para teknolojileri üzerinde çalışacak öğrenciler için 50 milyon dolarlık fon ayırdığını duyurdu.

Akademide Ripple

University Blockchain Research Initiative (UBRI) ismini alan fon konu hakkında akademik çalışma yapmak isteyecek bilim insanlarına ve üniversite öğrencilerine açık olacak.

Ripple ayrıca fonlamanın dışında kendi bilgi ve deneyimleriyle alt yapısını da araştırma projeleri için seferber edeceğinin de altını çiziyor.

Öyle görünüyor ki, diğer alternatif kripto para birimleri tamamen satışa odaklanmışken Ripple geleceğini sağlama almak üzere akademik dünya ile iş birliğini arttırmanın yollarını arıyor.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>