Ripple YouTube için suçlamada bulundu

0

Ripple YouTube

Geçtiğimiz günlerde YouTube kripto para dolandırıcılığını engellememekle gündeme gelmişti. Ripple YouTube için ciddi suçlamalarda bulundu.

Ripple YouTube tarafını suçladı

YouTube ile kripto para piyasasının yıldızı bir türlü barışmıyor. Kripto para piyasasının önemli isimleri, YouTube’u dolandırıcılık videolarını kaldırmamak, bunun için gerekli önlemleri almamakla suçluyor.

Geçtiğimiz günlerde YouTube’da bir çekiliş videosu yayınlanmış ve kullanıcılara XRP çekilişi sunulmuştu. Bu videonun ardından dolandırıcılık skandalı patlak vermiş ve çekilişe katılanların dolandırıldığı tespit edilmişti. Olaya hızlı bir şekilde müdahale eden Ripple tarafı, çekilişle ilgili YouTube’u suçluyor. Ripple tüm uyarılara rağmen YouTube’un bu konuda önlem almadığını ve ısrarla videoyu kaldırmadığını iddia etti.

Ripple, YouTube’a bu konuda 350 adet uyarı gönderdiğini ancak YouTube’un bu uyarıları dikkate almadığını vurguluyor. Sadece birkaç saatlik süre içinde on binlerce görüntüleme alan bir video için YouTube’un harekete geçmemesi, körlük olarak vurgulanıyor. Bu iddiaları ortaya atan Ripple, YouTube’un politikasını eleştirme konusunda yalnız değil. Daha önce benzer şekilde Steve Wozniak da Bitcoin dolandırıcılıkları için platformu suçlamıştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>