Ripple’ın kurucusu artık Google’ın ortaklarından zengin

0

2017’nin en çok kazandıran kripto para birimi olarak öne çıkan Ripple, yeni bir süper zengin yarattı.

Dünyanın en zengin 10 insanı

Ripple’ı geliştiren şirketin ortaklarından Chris Larsen, bugün değeri 3.8 doları aşan Ripple fiyatı ile Forbes’ın dünyanın en zengin 400 insan listesinde ilk 10’a yükseldi. Toplamda 60 milyar dolara ulaşan serveti ile şu anda Microsoft’un kurucusu Steve Ballmer’dan ve Google’un kurucularından daha üst sırada yer alan Chris Larsen, Facebook’un kurucusu Mark Zuckberg’ün hemen altında yer alıyor.

Chris Larsen’ın kişisel hesabında 5.9 milyar adet Ripple bulunuyor ancak kişisel servetinin büyük bölümü şirketin piyasa değerinden kaynaklanıyor. Şirket içindeki hisselerinin değeri şu anda 40 milyar doları geçiyor. Ripple şirketine, sosyal medyada çığır açan Facebook, yazılım dünyasında çığır açan Microsoft veya internet teknolojilerinde çığır açan Google gibi, dijital ödeme sistemlerinde çığır açan yeni mucize olarak bakılıyor.

Ripple, dijital çağa en uygun kripto para birimi olarak son aylarda büyük ilgi görerek, hızla değerlendi. ülkeler arasında 3 saniyede her miktarda parayı transfer edebilen teknolojisi ve her boyuttaki işlem başına sadece 0.0004 dolarlık işlem fiyatı ile Ripple şu anda 100’den fazla bankayla para transferi teknolojisi sağlamak üzere anlaşama imzalamış durumda. Japonya ve Güney Kore bankaları ise iki ülke arasındaki yoğun para transferini Ripple ile gerçekleştirmek üzere ilk denemelerini yaptıklarını duyurdular.

Kayıt dışılığı önleyen yapısıyla, yasalara uygun ve güvenli kripto para işlemleri gerçekleştirebilen Ripple teknolojisine, 2018 ve 2019 içinde dünya çapında tüm finans kurumlarının entegre olması bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>