Rivian menzil konusunda yanlış bilgi mi verdi?

0

Rivian menzil

Rivian menzil konusunda yanlış bilgi vermekle suçlanıyor. Rivian’ın ısıtma ve soğutma sistemi devredeyken çok düşük bir performans sergilediği belirtiliyor.

Rivian menzil konusunda yanlış yönlendirme mi yaptı?

The Information, Rivian Automotive Inc’in e-ticaret perakendecisi Amazon.com Inc için elektrikli minibüslerinin daha önce açıklanandan daha sınırlı bir menzile sahip olabileceğini bildirdi.

Sürücü The Information’a, minibüsün ısıtması veya soğutması ile bataryanın normalden yaklaşık yüzde 40 daha hızlı boşaldığını söyledi.

Ekim sonunda Rivian’ın yüzde 20 hissesini açıklayan Amazon, e-ticaret devinin karbon ayak izini azaltma çabasının bir parçası olarak 2019’da 100.000 elektrikli dağıtım kamyoneti sipariş etti. Rivian, minibüslerin boyutlarına bağlı olarak 190 ile 240 km arasında bir menzile sahip olacağını açıklamıştı. Ancak rapor, bu aralığın hava durumuna bağlı olarak çok daha düşük olduğunu söyledi.

Rapora göre Amazon’un Küresel Filolar ve Ürünler direktörü Ross Rachey, klima ve ısıtmanın test edilen araçlardaki pili boşaltabileceğini ve bu minibüslerin Rivian tarafından üretilen nihai araçların sahip olacağı yalıtıma sahip olmadığını söyledi.

Bu ayın başlarında halka açıldığından beri Rivian, elektrikli araçlarının üretimine ve teslimatına yeni başlamış olmasına rağmen, en değerli otomobil üreticilerinden biri haline geldi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>