Techinside Google News
Techinside Google News

Rivian üretim hedefine bağlı olduğunu söyledi

RIVIAN Automotive, 2023 için resmi 50.000 elektrikli araç üretim tahminine bağlı kaldığını söyledi.

RIVIAN Automotive, 2023 için resmi 50.000 elektrikli araç üretim tahminine bağlı kaldığını söyledi.

Rivian sözcüsü, Bloomberg’te çıkan haberlerde 62.000 sayısının bir iç toplantıda söylendiğini ve bağlamından çıkarıldığını söyledi. Bloomberg daha sonra sayının, yıl için bir “üretim ana planının” parçası olarak herkesin katıldığı bir toplantıda verildiğini söyledi. Rivian sözcüsü, numaranın verildiği bağlam veya şirketin ana planı hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

- Advertisement -

Bu haftanın başlarında, Irvine, California merkezli elektrikli kamyonet ve SUV üreticisi, Visible Alpha’ya göre analistlerin 67.170 adetlik tahmininin altında, bu yıl 50.000 otomobil üretmeyi hedeflediğini söyledi.

Şirket, üretimi engelleyen pandemi ve kötü hava koşullarının yol açtığı ısrarlı tedarik zinciri sıkıntılarına atıfta bulunarak, sorunların 2023 yılına kadar devam etmesini beklediğini de sözlerine ekledi. Yatırımcılar ayrıca, faiz oranları yükseldikçe ve yaklaşan bir durgunluk korkusu müşterileri anlaşma aramaya ve hatta satın alma işlemlerini ertelemeye zorladığından elektrikli araçlara olan talebin zayıflamasından endişe duyuyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:27:42

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir