Robinhood işgücünü azaltıyor

0

Robinhood işgücü

Perakende ticaret platformu Robinhood Markets Inc yaptığı açıklamada, çalışanlarının yaklaşık yüzde 23’ünü işten çıkardığını belirtti. Robinhood, uzun vadeli işlemlerde hisselerini yüzde 3’ten fazla düşürdüğünü söyledi.

Robinhood CEO’su Vlad Tenev bir blog yazısında, şirketin “maliyet disiplinini artırmak” için organizasyon yapısını da değiştirdiğini söyledi. Robinhood, şirketin büyümesinin bazı yinelenen rollere ve iş işlevlerine yol açtığını söyleyerek, Nisan ayında işgücünün yüzde 9’unu azaltmıştı. Tenev yaptığı açıklamada, bu kesintilerin yeterince ileri gitmediğini söyledi.

Tenev, “CEO olarak, iddialı personel alımı yörüngemizi onayladım ve sorumluluk aldım, bu benim sorumluluğumda,” dedi. Robinhood’un kullanımı kolay arayüzü , Covid-19 salgını sırasında evden kripto para birimleri ve GameStop Corp gibi hisse senetleriyle ticaret yapan genç yatırımcılar arasında bir hit yaptı.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>