Robot arkadaş: Varram Pet Fitness

0

robot arkadaş

Evcil hayvanların daha eğlenceli vakit geçirebilmeleri için geliştirilen robot arkadaş Varram Pet Fitness, Kickstarter’da destekçi topluyor.

Robot arkadaş uzaktan kontrol edilebiliyor

İş veya kısa süreli tatillerde evcil hayvanların evde yalnız başına kalmaları, onlar için ciddi problemler oluşturuyor. Hayvanların psikolojik durumunun etkilenmesinin yanı sıra hareketsiz kalmaları da sağlıklarını olumsuz etkiliyor.

Hatta ABD’de 50.2 milyon köpeğin ve 56.5 milyon kedinin hareketsiz kalmaktan dolayı aşırı kilolu olduğu biliniyor.

Bir grup geliştirici, bu sorunu çözmek amacıyla bir robot için  Kickstarter üzerinde destekçi toplamaya başladı. ARM Cortex-M4 mikrodenetleyici tarafından işlemciyle yönetilen robot, 800 mAh bataryaya sahip ve sadece 680 gram ağırlığında. Herhangi bir toksik malzemenin kullanılmadığı robot, 10 dakika hareket 50 dakika uyku modu ile 10 saat kullanılabiliyor.

Android ve iOS cihazlar üzerinden kontrol edilebilen uygulama, önceden ayarlanan çalışma saatlerine göre veya kullanıcının gerçek zamanlı talimatlarıyla aktif olabiliyor. Farklı hareket kombinasyonları ile evcil hayvanın harekete geçmesini sağlayabiliyor. Ayrıca istenilen zamanda haznesindeki besini de verebiliyor.

Şu anda erken sipariş fiyatı 79 dolar olan robotun, destek sonra yüzde 39 daha pahalı olacağı belirtiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>