Robot eğitimi için sanal gerçeklik kullanılacak

0

Toyota robot eğitimi için sanal gerçeklik teknolojisinin kullanılmasını sağlayacak yeni bir sistem geliştiriyor. Bu sistemle robot eğitiminin daha kolay olması hedefleniyor.

Robot eğitimi için sanal gerçeklik teknolojisi

Robotlar artık günlük rutin işlerin çıkarak, yenilikçi işler de yapmaya başlıyor. Yapay zeka ve makine öğrenimi gibi teknolojilerle, robotlar yeni işler yapmayı öğrenerek daha kreatif özellikler kazanıyor.

Robot sektöründe başarılı çalışmalara imza atan Toyota, robotların eğitimine yönelik yeni bir sistem başlatmaya hazırlanıyor. Robotların eğitiminde sanal gerçeklik teknolojisini kullanacak olan Toyota, robotların ‘yaşayarak öğrenmenin’ ötesine geçmesini istiyor.

Sanal gerçeklik ile eğitilecek olan robotlar, öğrenme sürecini daha kısa sürede tamamlayabilecek ve iş süreçlerine daha kısa sürede adapte olabilecek. Böylelikle Endüstri 4.0 teknolojileri, kendi içlerinde de kullanılarak evrimsel bir devrim olmaya devam ediyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>