Robot köpek Spot 2021 hedefi açıklandı

0

Robot köpek Spot

Boston Dynamics, robot köpek Spot için 2021 hedefini açıkladı. Spot’un önümüzdeki yıl bir kola sahip olması hedefleniyor.

Robot köpek Spot kola sahip olacak

Akrobatik hedefleri ile büyük beğeni toplayan Spot, günlük hayatı kolaylaştıracak birçok özelliğe de sahip. Boston Dynamics, Spot robotu için bir yandan sürekli iyileştirmeler de yapıyor.

75 bin dolarlık satış fiyatıyla piyasaya çıkan Spot, ilk günden itibaren 260 adet satılmış ve büyük beğeni toplamıştı. Sahip olduğu özelliklerle inşaattan tele tıpa kadar geniş bir kullanım potansiyelene sahip olan Spot için Boston Dynamics, yenilikçi adımlar atıyor.

Şirketi 2021 yılı hedefleri doğrultusunda Spot için robot kol ekleyecek. Aslında Spot’un tanıtıldığı ilk günlerde karşılaştığımız bu robot kol ile Spot kapı açıyor ve çeşitli görevleri yerine getirebiliyordu. Yeni eklentiyle birlikte Spot’un müşterilere sunulan sürümleri için de robot kol tercihi müşterilere bırakılacak. API aracılığıyla geliştiricilere de açılacak kol için farklı yetenekler geliştirilebilecek.

Boston Dynamics, robot süpürgelerden bildiğimiz şekilde bir şarj istasyonu da piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>