Robot köpek Spot operasyona katıldı

0

Robot köpek Spot

Robot köpek Spot satışa çıktıktan sonra birçok alanda karşımıza çıkıyor. Spot, ABD’de polislerle birlikte bir operasyona katıldı.

Robot köpek Spot operasyonda kullanıldı

Boston Dynamics’in robot köpeği Spot geçtiğimiz yıllarda satışa sunulmuştu. Seri üretimine başlanan robot, birçok alanda kullanılırken, yetenekleriyle halen şaşırtıyor.

Spot son olarak New York Polis Departmanı bünyesinde katıldığı bir operasyonla dikkatleri üzerine çekti. Aslında 2019 yılından beri emniyet güçlerinin kullandığı Digidog isimli bu köpek, keşif için kullanıldı. Emniyet güçleri, saldırganların bulunduğu şüphesiyle Digidog’u bir binaya gönderdi.

Üzerinde birçok kamera bulunan Digidog, söz konusu bu binada keşif yaparken saldırgan olup olmadığını kontrol etti. İlgili keşifte Digidog herhangi bir şüpheli duruma rastlamadı ve polis ekiplerine bilgi verdi. Bu sayede emniyet güçleri risk almadan keşfi gerçekleştirmiş oldu.

Boston Dynamics Spot’u şu anda 74 bin 500 dolara satıyor. Ancak Spot ile ilgili herhangi bir silahlandırmayı kesinlikle istemiyor. Spot bu nedenle emniyet güçlerine eşlik etme konusunda yardımcı oluyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>