Robot köpek Spot polis olarak çalışacak

0

Robot köpek Spot polis

New York polis departmanının yapacağı testlerle, robot köpek Spot polis olarak çalışacak. Spot, uzayan kol eklentisiyle görev yapacak.

Robot köpek Spot polis oldu

Boston Dynamics’in bundan birkaç yıl önce duyurduğu robot köpek Spot, akrobatik hareketleriyle gündem olmuştu. Yapılan geliştirme çalışmalarında bu robota kol eklentisi gibi ek yetenekler sağlayan uzantılar da eklendi.

Boston Dynamics’in Hyundai tarafından satın alınmasıyla, artık Spot, Hyundai bünyesinde satışa sunuluyor. Spot için bir yandan yeni testler de yapılmaya devam ediyor.  New York polis departmanı, bu testleri bir adım daha öteye taşıyor.

NYPD; Spot’un ek uzantılı kol eklenen versiyonuyla testler yapacak. Titiz bir şekilde yürütülecek bu testlerde, Spot’un resmi olarak sahaya inmesi de sağlanacak. Robot köpek için saha çalışmalarının ise 2021 yılında başlaması bekleniyor.

Spot’un şu anda kadar rehine kurtarmada ve silahlı bir kişinin kurduğu barikatı yıkma görevlerinde yer aldığı belirtiliyor. Şimdiye kadar Spot’un başarılı bir performans gösterdiği de söyleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>