Techinside Google News
Techinside Google News

Robot köpek videoları izlenme rekoru kırıyor!

Boston Dynamics robot köpek videoları izlenme konusunda büyük bir başarı elde etti. Son olarak 4.5 milyonluk TikTok izlenmesi dikkat çekti.
- Advertisement -

Boston Dynamics robot köpek TikTok 4.5 milyon görüntülemeye ulaştı. Princeton öğrencileri, robotun dans yeteneklerini sergileyerek sivil kullanım örneklerini göstermek için bir TikTok hesabı oluşturdu.

Princeton Üniversitesi öğrencileri, potansiyel sivil kullanım örneklerini göstermek için Boston Dynamics’in robot köpeği Spot’un TikTok videolarını oluşturuyor ve sonuçlar viral oluyor. Videolar, Spot’un bazı müzik videolarında etkileşimde bulunduğunu gösteren SPOTlight adlı TikTok hesabı altına ekleniyor. 4.5 milyon izlenme sayısına ulaşan bu görüntülerden birinde, öğrenci Gigi Schadrack, senkronize bir şekilde zıplayarak ve hareket ederek, onun yanında Spot’tan çizgiye dansı programladı. 1.4 milyon izlenen bir diğerinde ise Schadrack’ın robotla bale dansı yaptığı görülüyor.

@spot_tok_

So well rehearsed 😩🥵 Shoutout to the brilliant princeton student who put in the WORK to program the moves #robot #dance #princeton #austin #linedance #robotics #viral #fyp #spotbostondynamics

♬ original sound – •

Robot köpek videoları için ilgi artıyor

Schadrack, videoların robotların gizemini çözmeyi ve insan-robot etkileşimleri hakkında veri toplamayı amaçladığını söyledi.  Schadrack, “Bir dansçı olarak iki ayaklı hareketlerin dört ayaklıya nasıl çevrilebileceğini keşfetmek istedim” dedi.

Kurstaki diğer bir öğrenci olan Wasif Sami: “Viral olma yeteneği, çok çeşitli yorum ve yanıtların alınması anlamına geliyordu. Grup olarak eğlenceli, performansa dayalı içeriğimizin teknolojinin yüksek riskli etkileriyle nasıl diyalog içinde var olduğuyla boğuştuk” dedi.

Wasif Sami: “İzleyici tepkilerimizi yönlendirmek bize, çalışmalarımızı robotların pek çok kullanımının ortasında bilinçli bir şekilde konumlandırmayı ve aynı zamanda internetteki uyumsuz, çoğul sesleri açıkça dinlemeyi öğretti” dedi. Öğrenciler bu videoları üniversitenin, robotların toplumdaki rolünü ve etiğini keşfetmek ve “toplumsal açıdan etik açıdan sağlam ve toplulukla etkileşimli uygulamalar üretmek” amacıyla robotu manipüle etme konusunda uygulamalı deneyim kazanmak için tasarlanan ‘İnsan Ekolojisinde Robotlar’ dersinin bir parçası olarak oluşturuyorlar.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir