Robot satışları artıyor

0

robot satışları

Endüstri 4.0 ile birlikte robot satışları hızlı bir şekilde artış gösteriyor. Özellikle Amerika’da akıllı tesislerde kullanılmak için tasarlanan robotlara ilgi artıyor.

MiR robot satışları 3 katına ulaştı

Danimarka merkezli bir robot üreticisi olan Mobile Industrial Robots, geçtiğimiz günlerde 2017 yılında özerk mobil robotlarından elde edilen geliri üç katına çıkardığını açıkladı. Bu artışta ABD’deki satışların yüzde 25 artması ile sağlandığı belirtildi. 2015 ve 2016 yılları arasında yüzde 500’lük bir satış atlamasının yanı sıra, MiR’nin sunduğu çeşitli endüstrilerdeki otomasyon evresinin hızını da kanıtlıyor. Şirket depolar, fabrikalar ve üretim tesisleri çevresinde parçaları ve malları dolaştıran otonom platform üreticileri için çözümler sunuyor.

Akıllı tesislere olan ilginin artması MiR ve bunun gibi şirketlerin gelirlerinde önemli bir artış yaşanmasını sağladı. Özellikle Amerika tarafını hedef alan Danimarkalı şirketin satışlarının dörtte biri Kuzey Amerika’da yapıldı. MiR, 2016 yılında New York’ta ilk uluslararası bürosunu kurdu ve 2018’de West Coast distribütörlerini ve müşterileri desteklemek için bir San Diego ofisi açacak. 2018 yılında planlanan işe alımlar, ABD’li çalışanların sayısını iki kattan fazla artıracak. 2017 boyunca MiR Şanghay, Barselona, Singapur ve Dortmund’da ofisler kurdu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>