Robot Stretch koli taşıyabiliyor

0

Robot Stretch koli

Boston Dynamics, rutin işleri yerine getiren robotlarına bir yenisini ekledi. Robot Stretch koli taşıma işini kolaylıkla yapıyor.

Robot Stretch koli taşımada oldukça başarılı

Robotlarıyla sektörün öncü ismi olan Boston Dynamics, birçok görevi otomatize ediyor. Robotlarına çeşitli yetenekler ekleyen Boston Dynamics, özellikle yüksek fiziksel kabiliyete sahip robotlar geliştiriyor.

Boston Dynamics’in bu alandaki son robotu ise koli taşıyabilen Stretch isimli robot oldu. 2022 yılında satışa sunulacak olan Stretch, depolardaki taşıma sürecinin hızlanmasını sağlayacak. Böylelikle konveyör hat olmayan depolarda, büyük iş gücü maliyetlerine gerek kalmadan süreci otomatik hale getirecek.

Stretch, saatte 800 kez koli taşıma kabiliyetine sahip. Bu da üst düzey bir hıza sahip olduğu anlamına geliyor. 2022’de ticari olarak piyasaya sürülecek olan Stretch’in, özellikle de lojistik ve depo üzerine faaliyet gösteren şirketler tarafından ilgi görmesi bekleniyor. Stretch’in iş gücünü otomatize etmesi, gelecekte önemli bir dönüşüm içinde olacağımızı gözler önüne seriyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>