Robotik arama için rekor ceza

0

Robotik arama

Satış yapan şirketler, son yıllarda robotik arama stratejisini izleyerek daha fazla müşteriyle iletişime geçmeye çalışıyor. Ancak FCC bunun için rekor bir ceza verdi.

FCC robotik arama için 225 milyon dolar ceza verdi

Sigorta şirketleri, bankalar ve çeşitli sektörlerden satış yapan şirketler, robotik aramalar yaparak daha fazla müşteriye ulaşmaya çalışıyor. Bununla birlikte robotik aramalar, müşterileri bir hayli rahatsız ediyor.

ABD’de Federal Ticaret Komisyonu FCC, bu konuda detaylı bir inceleme yaptı. Merkezi Teksas’ta bulunan bir sağlık sigortası şirketinin 2019 yılında 1 milyar yasa dışı arama yaptığı öğrenildi. FCC incelemeler sonucunda 5 aydan kısa bir sürede yapılan bu çok sayıda arama için şirkete 225 milyon dolar para cezası verdi.

FCC’nin sigorta şirketine verdiği bu cezanın, rekor olduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte diğer şirketler için yapılan incelemeler sonucunda da 500 bin dolardan 3,64 milyon dolara kadar çeşitli cezalar verilmiş durumda.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>