Robotik cerrahi ile otonom ameliyat dönemi

0

Robotik cerrahi

Robotik cerrahi sektörü çok hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. Robotik cerrahi ile ameliyatlarda hata oranı azalıyor.

Robotik cerrahi ile otonom ameliyat

Johnson & Johnson Medikal Cihazlar Şirketi, diz protezi ameliyatı da dahil olmak üzere robot destekli ortopedik cerrahi çözümleri sunan Fransız Orthotaxy’i satın aldı. Bu satın alma ile bir sonraki robot destekli cerrahi çözümlerde bir sonraki aşamaya geçilebilir.

ABD’de her yıl yaklaşık 780.000 diz protezi operasyonu yapılıyor ve bu sektörün 2030 yılında 3.48 milyar dolarlık bir hacme ulaşacağı tahmin ediliyor. Robot cerrahi sektörü birçok farklı alanda hızlı bir şekilde büyüyor. Her yıl yaklaşık 90.000 radikal prostatektomi yapılmakta ve bunların yaklaşık yüzde 70’i bir robot yardımı ile gerçekleştirilmektedir.

Johnson & Johnson ve Orthotaxy arasındaki anlaşmanın maddi boyutu açıklanmadı. İki şirketin cerrahi bir ürün geliştirme planı da bulunuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>