Robotlar için kavrama algoritması geliştirildi!

0

Robotlar için kavrama

MIT araştırmacıları, robotlar için kavrama algoritması geliştirdi. Bu algoritmayla, robotların kavraması önemli ölçüde iyileştirildi.

Algoritma ile robotlar için kavrama artırıldı

Nesneleri tutarken kavrama şekli insanlar için her ne kadar pratik olsa da bunu robotlara entegre etmek oldukça uzun ve zorlu bir süreç. Bunun için çeşitli algoritmalar bulunsa da robotların kavramasında henüz pek ileriye gidilmiş değil.

MIT araştırmacıları, robotların kavrama işlemini en iyi şekilde yapabilmesi yeni bir algoritma geliştirdi. Kavranacak nesnenin fiziksel yapısını göz önünde bulundurup, daha sonra kavrama şeklini ayarlayan bu algoritmanın, diğer algoritmalara kıyasla en iyi kavrama şeklini verdiği belirtiliyor.

Böylelikle robotlar, nesneleri kavramak için en iyi noktayı belirleyip, daha sonra kavrama işlemini yapabilecek. Geliştiriciler, bu robotlar sayesinde 500 saniyelik bir kavrama işleminin 1 saniyeye düşeceğini belirtiyor.

Yeni kavrama algoritmasıyla özellikle üretim bantlarındaki süreç çok hızlı bir hale gelebilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>