Sağlık sektöründe önemli bir satın alma gerçekleşti

0

Roche

Roche, Flatiron Health’in ayrı bir tüzel kişilik olarak faaliyet göstermeye devam edeceğini, ancak satın alımın firmaları bir araya getireceğini açıkladı. Bu anlaşma sağlık verileri ve analitiği konusunda oldukça kritik.

Roche 1.9 milyar dolar ödeyecek

Roche 1.9 milyar dolarlık anlaşma ile Flatiron Health’i satın aldığını duyurdu. Flatiron bünyesinde yüzde 12.6’lık paya sahip olan şirket,

ABD merkezli sağlık teknolojisi firması Flatiron Health, onkolojiye özel elektronik sağlık kaydı (EHR) sistemleri geliştiriyor. Flatiron aynı zamanda yüzlerce kanser kliniklerinden, altı büyük araştırma tesisinde ve terapötik onkoloji şirketlerinden biridir.

Şirket, “araştırmacıların ve bakıcıların her hastanın deneyiminden öğrenecekleri” bir bilgi alışverişi platformu da geliştirdi.

CEO Daniel O’Day, “Onkoloji alanında öncü bir teknoloji şirketi olan Flatiron Health, yalnızca Roche için değil, tüm endüstrideki onkoloji araştırma ve geliştirme çabaları için gerekli teknoloji ve veri analitiği altyapısını sağlamak için en iyi konumda” dedi.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>