Rockstar Games oyun mağazası açtı!

0

Rockstar Games oyun mağazası

Oyun sektöründe üreticiler arasında kıyasıya rekabet tüm hızıyla sürüyor. Son olarak Rockstar Games oyun mağazası açarak oldukça ilginç bir hamle yaptı.

Rockstar Games oyun mağazası özellikleri

Son yıllarda oyun sektörü, gelir anlamında en hızlı büyüyen sektörler arasında yer aıyor. Oyun üreticileri, bu talepten yararlanabilmek için kendilerine ait oyun mağazaları açarak yeni projeler geliştiriyor. Bunun son örneklerinden biri ise efsanevi oyun üreticisi RockstarGames’ten geldi.

Rockstar Games, kendi oyun mağazası olan Rockstar Games Launcher’ı açtı. Mağazada efane oyun GTA: San Andreas, ücretsiz bir şekilde oynanabiliyor. RockstarGames’in, yeni çıkaracağı oyunları artık bu mağazası aracılığıyla satışa çıkarması bekleniyor.

Ancak mağazada arkadaş ekleme, mesajlaşma ve eski oyunların eklenmemiş olması en başta göze çarpan eksikler arasında yer alıyor.

Valve şirketinin oyunlarda aldığı yüzde 30’luk pay, oyun üreticilerini bu şekilde kendi mağazalarını oluşturmaya yöneltiyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>