Rockwell Automation mobil uygulamalarda

0

VantagePoint v6.0 uygulamasına VantagePoint mobil özelliği de eklendi. Bu komponentle kullanıcılara, tüm akıllı cihazlar üzerinde çalışabilen bir ekran sunuluyor.  Aynı zamanda kullanıcıların kendi izleme sayfaları oluşturmasını ve iOS ve Android gibi HTML5 uyumlu tarayıcı ve mobil platformlar üzerinden sahalarına ilişkin verilere erişebilmesini sağlıyor.  Kullanıcılar artık VantagePoint sistemine rahatça girerek, akıllı telefonlardan tabletlere ve bilgisayarlara kadar kullanmış oldukları cihaz ile uyumlu Web tabanlı KPI (Performans Indeksi) içeriğini otomatik olarak görüntüleyebilecek, tesislerini istedikleri her yerden izleyebilecekler.

İmalat verilerine masaüstü ya da mobil cihazlardan erişim sağlayan geleneksel, yüksek maliyetli ve vakit alan yöntemler ile karşılaştırıldığında, bu özellik büyük bir değişimi de beraberinde getiriyor.  Ağ yöneticisi ya da Bilgi Teknolojisi personeli tarafından oluşturulan kullanıcı tanımlı konfigürasyonlara gerek kalmıyor. Böylece üreticiler daha fazla kullanıcıyı hızlı biçimde tanımlama ve sonuçta üretim verimini artırma olanağına sahip oluyor.

Bir diğer yeni kilit özellik olan ‘composer’ sayesinde, VantagePoint v6.0 kullanıcıları veriler arasında dolaşabilme, kişilere bağlı haklar, öncelikler ve görüntüleme tercihlerine göre içeriği kolaylıkla özelleştirme imkânına sahip oluyor.  Kullanıcılar, en önemli bilgilere hızlı şekilde ulaşmak için programın sürükle-bırak özellikli interaktif araçlarını kullanarak kendilerine özel görüntüleme ekranı oluşturabiliyor. ‘Sık kullanılanlar’ özelliği ise, bar graflardan, gauge’lara kadar kullanıcılara tercih ettikleri görsel formatta KPI verilerini yapılandırma imkânı sunuyor. Ardından kullanıcılar, istedikleri verileri kaydedebiliyor ya da VantagePoint mobil uygulaması üzerinden istedikleri bir grup ile paylaşabiliyorlar.

OEM’ler için ise bu geliştirilmiş bağlantı özelliği bilgi destekli bir makine üretmek için gerekli yapıyı sağlıyor. Ayrıca, özel programlamaya gerek kalmadan verileri görselleştirme özelliği kazanıyorlar.

 VantagePoint v6.0 programının sunucu kısmına yerleştirilen gelişmiş tanımlama özellikleri ve uygulama merkezli veri kaynakları, sistem yöneticilerinin ve entegratörlerin genel sistem sağlığını ve belirli uygulamaları görüntüleyip ekrana taşımasına imkân tanıyor.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>