Roku yöneticisi Scott Rosenberg istifa ediyor

0

Roku yöneticisi Scott Rosenberg

Roku yönetimde önemli bir ayrılığa hazırlanıyor. Roku yöneticisi Scott Rosenberg’in istifa edeceği açıklandı.

Roku yöneticisi Scott Rosenberg istifa ederek şirketten ayrılıyor

Roku Channel’ın hayata geçmesinde önde gelen bir Roku yöneticisi olan Scott Rosenberg, sektördeki en büyük akış isimlerinden birinde yaklaşık on yıl sonra istifa ediyor.

Rosenberg, 2017’den beri elinde tuttuğu Roku’da şu anda Kıdemli Başkan Yardımcısı ve platform işinin genel müdürü olarak görev yapıyor. Roku sözcüsü Sarah Novatt, The Verge’e, Rosenberg’in şu anda Roku’nun orijinal programlarına ev sahipliği yapan Roku Kanalı’nın geliştirilmesindeki rolüne ek olarak, yayıncının reklamcılık işini oluşturup ölçeklendirdiğini doğruladı.

Şirkete göre Rosenberg, Roku’nun 2017 halka arzında kilit bir oyuncuydu. Rosenberg’in LinkedIn’inde listelenen diğer önemli gözetim rolleri arasında ortaklıklar, gelir, ürün, analitik, ödemeler ve operasyonlar yer alıyor.

Şirket, Rosenberg’in bahar aylarında bir noktada resmi olarak istifa edeceğini söyledi. Rosenberg yaptığı açıklamada: “Bu son dokuz yılda Roku’da çalışmak, kariyerimin en ödüllendirici zamanı oldu” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>