Rolls-Royce enerji depolama anlaşması imzaladı

0

enerji depolama

Rolls-Royce enerji depolama sektörüne girmek için önemli bir adım attı. Şirket, Superdielectrics ile yüksek enerji depolama anlaşması imzaladı.

Enerji depolama anlaşması ile yeni bataryalar üretilecek

Havacılık, mühendislik ve savunma şirketi Rolls-Royce, Superdielectrics ile anlaşma imzaladı. Anlaşmaya göre şirket, Bristol ve Surrey Üniversitelerinden araştırmacılarla da birlikte çalışacak. Çalışmaların ana konusu ise daha çok enerjiyi daha küçük bir alanda, güvenli ve verimli bir şekilde depolamak üzerine olacak. Elektrik depolayan kapasitörlerin, elektrik depolama kapasitelerini artırmak için ar-ge çalışmaları yürütülecek.

Ayrıca hidrofolik malzemeler üzerine de geliştirme çalışmaları yürütülecek.

Rolls-Royce, Merkezi Teknoloji Direktörü Dr Dave Smith: “Elektrifikasyonun önümüzdeki yıllarda piyasalarımızın çoğunda giderek daha önemli bir rol oynayacağına ve sağlayabileceğimiz elektrik enerjisi depolama için potansiyel yeni teknolojiler üzerinde ortaklarla çalışacağımıza inanıyoruz. Rolls-Royce yeni gelişmelerden yararlanmak için iyi konumlandırılmış” açıklamasında bulundu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>