Rolls Royce veri analizi işine giriyor

0

Rolls Royce

Rolls Royce, dijital dönüşüme ayak uydurarak veri analizine yönelik yeni bir girişimde bulundu. Rolls Royce, R2 Data Labs’ın lansmanını bu sektörde de iddialı olduğunu gösterdi.

Rolls Royce ve R2 Data Labs

İngiliz imalat devi Rolls-Royce, R2 Data Labs adlı bağımsız bir iş birimini başlattı. Şirket deniz, nükleer ve güç sistemleri bölümlerinde veri analizi uygulamalarını artırmayı hedefliyor.

Uygulamada, R2 veri laboratuvarı verileri keşfetmek ve yeni IoT merkezli hizmetleri oluşturmak için tasarlanan Rolls-Royce genelinde karışık uzman ekipleri içeriyor. Bu ekipler Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Singapur, Hindistan ve Yeni Zelanda’da bulunan bir dizi R2 Veri Laboratuvarı merkezi üzerinde çalışacaklar.

Rolls-Royce geçen yıl Microsoft’un Azure bulut bölümüyle iş birliği yaptı. Motor üreticisi, Azure Stream Analytics ve Power BI’yi, uçak motorlarının durumunu kapsamlı şekilde incelemek, hava trafiği kontrolü ve rota verileri, hava durumu ve yakıt kullanımı bağlamsal bilgilerle motorlarındaki sensör verilerini entegre etmeyi amaçladı.

R2 Data Labs’taki global ekosistem ve ortaklıklar direktörü Caroline Gorski “Hızlı çevik bir gelişim modeli üzerinde çalışıyoruz” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>