Rus e-ticaret girişimi SberMarket hızlı büyüyor

0

Rus e-ticaret girişimi

Rus e-ticaret girişimi SberMarket işlem hacmini üç katına çıkardı. E-ticaret girişimi, beklentilerin üzerinde büyüme gösteriyor.

Rus e-ticaret girişimi SberMarket üç kat büyüdü

Rusya’nın en büyük kredi kuruluşu Sberbank’ın e-ticaret kolu yaptığı açıklamada, ekspres teslimat da dahil olmak üzere bir dizi hizmet sayesinde işlem hacminin üçüncü çeyrekte üç katına çıktığını söyledi.

Sberbank, geçen ay yeniden markalaşmadan önce Mail.Ru Group olarak bilinen İnternet şirketi VK (ile ortak girişiminden hisse satın aldıktan sonra Ocak ayında SberMarket’in çoğunluk hissedarı oldu. İşlem hacminin bir e-ticaret ölçüsü olan SberMarket’in brüt ticaret değeri, Temmuz-Eylül aylarında 14.5 milyar rubleye (203,75 milyon dolar) yükseldi. Sipariş sayısı dört kattan fazla artarak 5.994 milyona ulaştı. Ekspres teslimatlar, toplam siparişlerin yüzde 24’ünü oluşturdu.

Bu yılın ilk dokuz ayında brüt ticaret değeri, bir önceki yılın aynı dönemine göre üç kat daha fazla olan 36.2 milyar rubleye ulaştı. Geçen ay, Çinli çevrimiçi alışveriş devi Alibaba ile Rus ortakları arasındaki bir e-ticaret girişimi olan AliExpress Russia, 2021-22 mali yılının ilk yarısında GMV’nin yıllık yüzde 36 artışla 133.3 milyar ruble olduğunu bildirdi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>