Techinside Google News
Techinside Google News

Bir bitcoine satılık CNET veri tabanı

Amerikan teknoloji portalı CNET, Rus eylemciler tarafından hack edildi.
- Advertisement -

Amerikan teknoloji portalı CNET, Rus eylemciler tarafından hack edildi. Yapılan ilk açıklamalara göre hackerlar, site üyesi 1 milyondan fazla kullanıcının şifre ve e-posta bilgilerini ele geçirdi.

CNET, saldırıya ilişkin yaptığı haberinde, W0rm adını veren hacker grubundan bir temsilcinin kendilerine kullanıcı şifrelerini kırdıklarını ifade ettiklerini duyurdu. W0rm’un, Twitter üzerinden gerçekleştirdiği paylaşıma göre eylemciler CNET altyapısına popüler bir programlama aracı olarak bilinen Symfony PHP framework üzerindeki bir güvenlik açığını kullanarak ulaştı.

CNET’in sahibi CBS’den yapılan açıklamada ise, bir kaç sunucuya izinsiz erişimin bir kaç gün önce tespit edildiği ve sorunun çözüldüğü ifade edildi. Açıklamalara göre Rus hacker grubu, CNET veri tabanını dijital para birimi olarak bilinen 1 Bitcoine yani 622 dolar karşılığında satıyor. CNET yetkilileri, grubun para sağlamaktan çok kamuoyu ilgisini çekmek istediğini ifade ediyor.

Geçtiğimiz yıl, aralarında BBC ve Adobe’un da olduğu çok sayıda websitesini hack eden W0rm, internet güvenliğinin iyileştirilmesini eylemlerine gerekçe olarak gösteriyor. Grubun, twitter aracılığıyla CNET’e gönderdiği bir mesajda dijital güvenliğin, telif haklarının korunmasından çok daha önemli olduğunu paylaşması dikkat çekiyor.

CNET’in, Haziran ayı ComScore verilerine göre sadece ABD’de 27 milyonu aşkın tekil ziyaretçisi bulunuyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir