Rus hükumeti Bitcoin’den nefret ediyor

0

Bitcoin

Rus hükumetinden farklı bakanlar, sadece 7 ay önce Bitcoin’i legal bir para birimine dönüştürmek için çalışma yapacaklarını açıklamışken, artık ülkeye Bitcoin sokmamak için kararlı olduklarını her fırsatta dile getiriyorlar. 

Son olarak Rusya Medya ve İletişim Bakanı Nikolai Nikiforov bir basın toplantısı sırasında Bitcoin’i asla yasallaştırmayacaklarını ve Rusya’ya sokmayacaklarını vurguladı.

Uluslararası komplo teorileri

Bitcoin’in yabancı kontrolünde bir sistem olduğunu ve Rus vatandaşlarının bu sisteme para kaptırmalarını istemediklerinin altını çizen Nikolai Nikiforov, blockchain teknolojisini ise ayrı tuttuklarının, bu teknolojiyi farklı dijital para birimleri geliştirmek veya başka uygulamalarda kullanmak konusunda istekli olduklarını vurguladı.

Rusya yönetimi, Çin liderleri ile beraber, Bitcoin’in ABD tarafından geliştirilmiş bir “tuzak” olduğunu düşünüyor. Ayrıca, ICO’lara da şiddetle karşı çıkıyorlar. Çin’de hem Bitcoin kullanımı hem de ICO’lar tamamen yasaklanmış durumda.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>