Rus start-up L-charge Londra’ya açılacak

0

Rus start-up L-charge

Rus start-up L-charge Londra’ya açılma planını duyurdu. L-charge elektrikli araç şarjına olan talep artışını değerlendirmek istiyor.

Rus start-up L-charge Londra için rotayı belirledi

Rus start-up L-charge’ın artan taleple birlikte mobil süper şarj cihazlarını 2022’de Londra’ya getirmeyi planladığını söyledi.

Firmanın kamyona monte şarj cihazları; sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG), hidrojen veya ikisinin bir karışımı ile çalışıyor ve bir elektrik şebekesine bağlanması gerektirmiyor. Dmitry Lashin bir röportajda, elektrikli bir aracın pilinin yüzde 80’ini şarj etmenin beş ila yedi dakika sürdüğünü söyledi.

Lashin, şirketinin Moskova’da LNG/hidrojen kullanan dünyanın tek mobil süper şarj cihazını işlettiğini ve burada şehrin 1000 EV’sinden günde beş ila altı şarj talebi aldığını söyledi. Dizel ve benzinli araçlara alternatiflere olan talep arttıkça elektrikli araç satışları küresel olarak artıyor. Ancak şarj noktaları sağlama konusunda bir gecikme bulunuyor.

Özel sektöre ait L-charge, Eylül ayında 1.5 milyon dolar topladı ve üretimini yıllık 2.000 mobil ve sabit cihaza çıkarmasına yardımcı olacak bir ortak arıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>