Rus Twitter ve Facebook hesapları isteniyor!

0

2016 ABD seçim sonuçlarına etki ettiği gerekçesiyle Rusya’nın ABD, Twitter ve Facebook üçgeninde yaşadığı gerginlik devam ediyor. Soruşturma için bu sefer California Senatörü Dianne Feinstein’dan bir dizi yeni istek geldi.

Twitter ve Facebook hesapları isteniyor

California Senatörü Dianne Feinstein, Twitter ve Facebook’tan Rusya’daki dezenformasyon kampanyasıyla ilgili verileri paylaşmasını istedi.

Talepte, özellikle Rusya’ya bağlı hesapların, sayfaların ve ABD’ye yönelik reklamların kopyaları istendi. Facebook, hali hazırda bu reklamların 3000’den fazlasını hükümetle paylaşmış olsa da görünüşe göre bunlar sadece reklam içeriklerini kapsıyor. Senatör, organik yürütülen kampanyaların da paylaşılmasını istiyor.

İçerik paylaşımlarının yanı sıra IP adresleri, paylaşımı yapan kişiler hakkında tanımlayıcı bilgiler ve yazışma bilgileri de talep ediliyor. Senatör Feinstein, aynı bilgileri Twitter’dan da isteyerek her iki şirket için de son bilgi verme tarihinin 6 Kasım olduğunu belirtti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>