Rusya Booking’e soruşturma açtı

0

Rusya Booking’e tekel olmaya yönelik çalışmalar yürüttüğü gerekçesiyle soruşturma açtı. Açılan soruşturmadan çıkacak karar şimdiden merak ediliyor.

Rusya Booking’e tekel soruşturması açtı

Rusya, internet ve dijital hizmetlerde kendi ürünlerini çıkararak yabancı şirketlerin Rusya’da tekelleşmesini engelleyici adımlar atıyor. Rusya’nın bu konuda sorun yaşadığı son şirket ise Booking oldu.

Rusya Federal Rekabet Kurumu, Booking’in rekabeti engelleyici şekilde hareket ettiğini gerekçe göstererek soruşturma açıtı. Soruşturma kapsamında, Booking’in otellerle imzaladığı sözleşme kapsamında diğer websitelerinin daha uygun fiyat vermesinin engellendiği iddia edildi. Ayrıca Booking’e 12 Kasımtarihinde bu konuda bir uyarı gönderildiği ancak Booking’in bu uyarıyı dikkate almadığı vurgulandı.

Eğer Booking bu konuda suçlu bulunursa, gelirinin yüzde 15’i kadarını ceza olarak ödemek zorunda kalabilir. Rusya’nın yaşadığı sorunun bir benzerini, ülkemizde TÜRSAB da yaşamıştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>