Rusya kripto para kullanımı ve madenciliğini yasaklayabilir

0

Rusya kripto para

Rusya kripto para kullanımı ve madenciliğinin spekülatif etkilerine dikkat çekti. Bu açıklama, yasaklama gelebileceğini gösteriyor.

Rusya kripto para kullanımı ve madenciliği için yasaklamaya gidebilir

Rusya Merkez Bankası, Rusya’da kripto para birimi kullanımı ve madenciliği yasağı önerdi. Banka, kripto para biriminin finansal istikrara, vatandaşların refahına ve para politikası egemenliğine yönelik tehditlerini belirtti.

Rusya, terörizmi finanse etmek veya kara para aklamak için kullanılabileceklerini iddia eden kripto para birimlerine yıllardır karşı çıkıyor. Rusya sonunda 2020’de kripto para birimlerine yasal statü verdi ancak ödeme aracı olarak kullanımlarını yasakladı.

Yayınlanan bir raporda merkez bankası, spekülatif talebin öncelikle kripto para birimlerinin hızlı büyümesini belirlediğini ve bir finansal piramidin özelliklerini taşıdıklarını belirterek, piyasada balonların oluşabileceği ve finansal istikrarı ve vatandaşları tehdit edebileceği uyarısında bulundu. Banka, finansal kurumların kripto para birimleri ile herhangi bir işlem yapmasının engellenmesini önerdi. Önerilen yasak kripto borsalarını da içeriyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>