Rusya TikTok’a isyan cezası kesecek

0

Rusya’da muhalif lider Navalny’nin tutuklanması sonrasında ortaya çıkan sokak gösterilerinde yer alan gençlerin TikTok üzerinden halkı isyana teşvik etmesi Rus hükumetinin gözünden kaçmadı.

Sosyal medyadan isyan çağrısı

Bu paylaşımları engellemeyerek Rus yasalarına karşı gelen sosyal medya platformlarının ağır ceza alacağını açıklana Rus hükumetinin hedefinde ise en fazla kullanılan uygulama TikTok var.

Rusya’nın “engellenmesi veya silinmesini” istediği içerikleri kaldırmayan sosyal medya uygulamalarına içerik başında 60 bin dolar ceza kesilmesi gündemde.

Rusya’da bir süredir sokak eylemleri devam ediyor ve çoğunluğu gençlerden oluşan muhalif gruplar, polisle çatışıyor. Sosyal medya platformlarında da bu gösterilerin büyütülmesine yönelik teşvik edici içerikler hızla yaygınlaşıyor.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>