Rusya’da kripto para kullanımı yasaklandı

0

Rusya’da kripto para

Alınan kararla Rusya’da kripto para kullanımı resmi bir şekilde yasaklandı. Kripto para kullanan kişiler yüklü miktarda para cezası, hatta hapis cezası alabilecek.

Rusya’da kripto para kullananlar için ceza verilecek

Kripto paralar tüm hızıyla yaygınlaşmaya devam ederken, bazı ülkeler kripto paralara savaş açmış durumda. Hatta bu durum kripto paraların yasaklanmasına kadar gidiyor.

En başından beri kripto paralara karşı bir hayli mesafeli olan Rusya, bu konuda oldukça kararlı bir adım attı. Rusya’da artık kripto paraların herhangi bir şekilde ürün veya hizmet olarak kullanımı yasaklandı. Yapılan düzenlemeler kapsamında kripto paraları herhangi bir şekilde kullanan veya satın alanlar için büyük cezalar da geliyor. Rusya’da artık bu kişilere yük miktarda para cezası verilecek, hatta 7 yıla kadar hapis cezasına da çarptırılabilecekler.

Rusya’da devlet başkanı Vlademir Putin, bu yasak kararının alınmasında kritik rol oynadı. Putin’in kripto paraları birer suç mıknatısı olarak görmesi, kararın arkasındaki asıl neden oldu.

Rusya Merkez Bankası ise kripto paraların yanı sıra dijital para birimlerine da oldukça katı bir tutum sergiliyor. Bunun tam aksine kripto paraların arkasındaki blockchain teknolojisi ise Rusya’nın odak noktalarından biri olarak karşımıza çıkıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>