Rüzgar türbini temizliği yapan drone!

0

Rüzgar türbini temizliği

Rüzgar türbini temizliği, yükseklik ve kurulu olduğu bölgelerdeki zorlu hava şartları nedeniyle uzun ve yorucu bir süreçtir. Ancak drone’lar rüzgar türbini temizliği konusunda da kolaylık sağlayacak.

Rüzgar türbini temizliği: Aerones

Aerones tarafından rüzgar türbinlerini temizlemek için özel bir drone tasarlanıyor. Rüzgar türbinlerinin bulunduğu bölgelerdeki zorlu çalışma şartları nedeniyle bu drone, 28 motor ve 16 bataryaya sahip. Türbin drone’u ayrıca 180 kg’lık yük taşıma kapasitesine sahip. Böylelikle çeşitli potansiyel görevleri de yerine getirebilecek.

Şirketin CEO’su Janis Putrams yaptığı açıklamada “Son iki aydır, rüzgar türbini sahipleriyle çok aktif bir şekilde konuşuyorduk. Rüzgar türbini temizliği için Teksas, İspanya, Türkiye ve Güney Amerika’da çok sayıda ilgi ve niyet mektubu var” dedi. Bu nedenle şirket, drone üzerinde yapacağı ar-ge çalışmalarıyla, gelen talebe olumlu cevap vermeye çalışıyor. Yeni drone’lar özellikle buz yükü oluşumuna karşı önemli bir temizlik aracı olabilir.

Aşağıdaki video ile drone temizliğinin nasıl yapıldığını izleyebilirsiniz.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=mP5LZYpFggM]

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>