Sabancı Holding CEO’su istifa etti

0

TeknoSA’yı da bünyesinde barındıran, Türkiye’nin en köklü holdinglerinden Sabancı Holding’in, 2010 yılında göreve gelen CEO’su Zafer Kurtul, görevden ayrıldığını duyurdu.

İstifanın ardından Sabancı Holding’ten yapılan açıklamaya göre, boşalan CEO koltuğuna Mehmet Göçmen atandı.

Şirketin KAP’a gönderdiği açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Şirketimiz Yönetim Kurulu’nun 20 Şubat 2017 tarihindeki toplantısında; Zafer Kurtul’un H.Ö. Sabancı Holding A.Ş Chief Executive Officer’lık görevinden 30 Mart 2017 tarihi itibariyle kendi isteği doğrultusunda ayrılma talebinin kabulüne; aynı tarihten geçerli olmak üzere Mehmet Göçmen’in H.Ö. Sabancı Holding A.Ş.’ye Chief Executive Officer olarak atanmasına karar verilmiştir.

Sabancı Holding Chief Executive Officer’lığı görevine atanan Mehmet Göçmen, Galatasaray Lisesi ve 1981 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra 1983 yılında Syracuse Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği bölümünde Yüksek Lisansını tamamlamıştır.”

Sabancı Holding, bünyesinde yaygın teknoloji marketleri TeknoSA da dahil olmak üzere çok sayıda önemli şirketi barındırıyor.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>