Sabancı Vakfı kısa film yarışmasının bu yılki konusu: Dijital yalnızlık

0

Yarışma bu yıl dördüncü kez hayata geçiyor

Sabancı Vakfı’nın düzenlediği kısa film yarışmasının bu yılki “dijital yalnızlık” olarak belirlendi. Bu yıl dördüncü kez hayata geçen yarışmada son vuruş tarihi 22 Kasım olarak açıklandı.

Toplumsal konularda farkındalık yaratmak amaçlanıyor

Sabancı Vakfı Kısa Film Platformu’nun gerçekleştirdiği kısa film yarışması toplumsal gelişmenin bireylerin potansiyelinin ortaya çıkartılması ve ilham veren hikâyelerin toplumla paylaşılmasıyla mümkün olacağı anlayışıyla yola çıkıyor. Yarışmanın hedefi; sinemanın yaratıcı bakış açısından ve etki gücünden yararlanarak toplumsal konularda farkındalık yaratmak olarak paylaşılıyor. İlk yılında “Mülteci Kadınlar”, ikinci yılında “Çocuk İşçiler” ve üçüncü yılında “Ayrımcılık” temalarıyla düzenlenen yarışmanın bu yılki teması dijital yalnızlık olarak belirlendi.

Finalistler 24 Aralık’ta açıklanıyor

Yarışmaya katılacak filmlerin en fazla beş dakikalık uzunlukta olması gerekiyor. İlk üçe giren filmlere sırasıyla 20, 15 ve 10 bin TL  ödül verilecek yarışmada finale kalanlar 24 Aralık’ta paylaşılacak. Yarışmayla ilgili ayrıntılı bilgi için şu adrese bakabilirsiniz.

Görsel:Gülizar” kısa filminden bir ekran görüntüsü. (Film, Sabancı Vakfı 3. Kısa Film Yarışmasında birincilik ödülünü kazanmıştı. Yönetmen: Yahya Ozan Çalışkan)

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>