Sabancı Ventures, Supply Chain Wizard’a yatırım yaptı

0

Sabancı Topluluğu, yeni ekonomi odaklı uzun vadeli büyüme stratejisi kapsamında, Sabancı Holding’in Kurumsal Girişim Sermayesi Fonu olan Sabancı Ventures aracılığıyla yatırımlarını sürdürüyor.

Dijital sağlık çözümlerinden bulut depolamaya kadar birçok farklı şirkete yapılan yatırımın ardından bu kez dijital fabrika platformu Supply Chain Wizard (SCW.AI)’a 1,5 milyon dolar yatırım yapıldı.

Sabancı Ventures geçtiğimiz yıllarda Thread In Motion ve Lumnion’a, bu yıl ise Zack.ai, Bulutistan, Albert Health ve Figopara’ya yatırım yapmıştı.

Supply Chain Wizard, 1,5 milyon dolar yatırım aldı

Bu yatırımla birlikte 2020 yılının sonunda kurulan Sabancı Ventures’ın portföyündeki toplam girişim sayısı 7’ye, 2022 yılında yatırım yaptığı şirket sayısı ise 5’e yükseldi. 2022 yılında yapılan toplam yatırım tutarı ise 7 milyon dolara ulaştı.

2014 yılında Evren Özkaya tarafından hayata geçirilen ABD merkezli SCW.AI, sunduğu tedarik zinciri ve fabrika yönetim platformu ile üretim performansının, iş gücü ve operasyonel faaliyetlerin yakından takip edilmesini sağlayarak, tüm üretim süreçlerini dijitalleştiriyor ve veri toplamayı otomatik hale getirerek üretimde kalite ve performansın artırılmasını sağlıyor.

Halihazırda 35 fabrikaya hizmet vermekte olan SCW.AI, Thermofisher, Takeda, BP, Catalent gibi birçok global müşteriye sahip.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>