Sabit kripto paralar için denetim mi geliyor?

0

sabit kripto paralar için denetim

Avrupa ülkeleri sabit kripto paralar için denetim talebinde bulundu. Sabit para birimlerine endeksli bu para birimleri için harekete geçildi.

Sabit kripto paralar için denetim isteği

Kripto para piyasası çok hızlı bir şekilde büyüme gösterirken, son dönemde sabit kripto para birimleri hayatımızda önemli bir yer edinmeye başladı. Fiziksel para birimlerine endeksli bu para birimleri için Avrupa Birliği harekete geçmeye hazırlanıyor.

Avrupa ülkeleri, bu para birimlerinin hızlı yükselişinden bir hayli tedirgin olmuş durumda. Bunun için bu para birimlerine yönelik denetimlerin getirilmesi talep ediliyor. Özellikle de Facebook’un kripto parası Libra’nın tanıtılmasıyla sektörde yaşanan hareketlilik, Avrupa ülkeleri için kontrol sürecini daha hızlı hale getirmiş durumda.

Almanya, Fransa ve Hollanda gibi ülkeler herhangi bir denetleme alt yapısının olmadan bu varlıkların Avrupa sınırlarında ticaret amacıyla kullanılmamasını istiyor. Ayrıca sabit kripto paraların vadettikleri 1:1 oranında dönüşümün ispat edilmesi de Avrupa ülkelerinin istekleri arasında yer alıyor. Avrupa ülkelerinden gelen bu talep kripto paraları kısıtlayıcı gibi görünse de şeffaf bir kontrol yönetimiyle birlikte sabit kripto para birimlerine olan güvende artış yaşanabilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>