Sağlık kuruluşları teknolojiyi fırsat olarak görüyor

0

Sağlık kuruluşları teknoloji

Google’ın anketine göre sağlık kuruluşları teknolojiyi daha çok ciddiye başladı. Ancak teknolojiyi benimseme konusunda halen gerideler.

Sağlık kuruluşları teknolojiyi daha çok ciddiye alıyor

Sağlık kuruluşları teknoloji kullanımlarını artırıyor ancak doktorlar sektörlerini inovasyon konusunda lider değil takipçi olarak görüyorlar.

Google, doktorların sağlık uzmanlarına yönelik pandemi ortası anketinin sonuçlarını yayınladı. Google Cloud’un Sağlık ve Yaşam Bilimleri genel müdürü Joe Miles, sistemlerin birlikte çalışabilirliğinin hastalar için daha iyi sonuçlara yol açacağını savunuyor. “Doktorların çoğu, artan veri birlikte çalışabilirliğinin hastalar için teşhis süresini önemli ölçüde azaltacağını (yüzde 86’sı), ve nihayetinde hasta sonuçlarını iyileştirmeye (yüzde 95’i) yardımcı olacağını söylüyor.

Tele sağlık kullanımının yıllık bazda önemli bir büyüme kaydettiğini ve Şubat 2020’deki yüzde 32’den bu yıl yüzde %90’a arttığını belirtti. Doktorların yüzde 45’i ise pandeminin kuruluşlarının teknolojiyi benimseme hızını hızlandırdığını söyledi.

Ankete katılan on kişiden altısı daha iyi teknoloji ve klinik veri sistemlerine erişimin daha iyi iş/yaşam dengesine sahip olmalarını sağlayacağını ve hasta verilerine daha iyi erişimin/daha eksiksiz hasta verilerine erişimin idari yükleri azaltacağını söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>