Techinside Google News
Techinside Google News

Sağlık sektörü dijital güvenlikte sınıfta kaldı

Paylaşılan verilere göre sağlık sektörünün e-posta güvenliği konusundaki çabaları tek kelimeyle yetersiz!
- Advertisement -

mobile health mobil sağlıkBu ayın başlarında Anthem’in yaptığı duyuru ile 80 milyon Amerikan vatandaşının yılın en büyük dijital saldırısına maruz kaldığını öğrenmiştik. Hemen ardından e-posta sistemlerine sızılan milyonlarca kişi ağır bir phishing içerikli e-posta dalgasıyla karşılaştı. Forbes’un haberine göre yapılan uyarılara göre bu postaların büyük bir kısmı ünlü sağlık şirketinden geliyor gibi görünmekte.

Paylaşılan State of Email Trust 2014 raporuna göre günde 6.5 milyar e-posta analiz ediliyor ve içlerinden en savunmasız olanları sağlık markalarına ait görünüyor. Araştırma sağlık hizmet sağlayıcısı markadan gelen içerikler, sosyal medyadan ulaşanlara göre 4 kadar daha fazla “dolandırma” amaçlı. Agari CEO’su Patrick Peterson ise bu sektörün odak noktasının insanları nasıl sağlıklı tutmak ve nasıl daha mutlu etmek üzerine kurulu olduğunu, bu tip teknolojik başlıkların ise onlar için gerçek manada yabancı olduğunu söylüyor.

Peterson halihazırda çok daha güvenli e-posta korunma yöntemleri olduğunu ancak şirketlerin büyük kısmının bunlarla uğraşmadığını dile getiriyor. En güvenli ve yeni üç e-posta protokolü SPF, DKIM ve DMARC yaygınlaşmaya devam etse de, bazılarının bundan haberi dahi olmadığı not düşülüyor. Şimdiye kadarki en güvenli protokol olarak görülen DMARC’ın dünya e-posta hesaplarının yüzde 70’inde aktif hale getiriliğini söyleyen CEO, e-postaların birer silah haline getirilmesiyle, geçtiğimiz üç yıla göre çok daha büyük bir tehlikenin var olduğuna işaret ediyor.

TrustScore’un verilerine göre 147 şirketten sadece 13’ü tam puan almış ve sağlık markalarının yüzde 30’u sıfır puanla testten çıkmış. Söylenene göre bu şirketlerin müşterilerinin yüzde 75’inden fazlası ciddi bir risk altında!

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

1 Yorum

  1. 600.000 öğretmen adayının bilgileri çalındı bu ülkede ses yok! Birinin kızı vurulacak söylentisini dahi heryeri inletti.
    Başörtüsüyle üniversiteye giremeyince devlete bela okuyan c.başkanı eşi şimdi ev bakıyor diye haber oluyor.

    Böyle bir ülkeden ne Eğitim, ne Adalet, ne Hukuk, ne Şeffaflık beklenir siz karar verin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir