Sağlık uygulamaları kullanıcı verileri için önlem almalı

0

Sağlık uygulamaları kullanıcı verileri

FTC sağlık uygulamalarının kullanıcı verilerini koruması için uyarılarda bulundu. Verilerin sızdırılması durumunda tüketicilerin uyarılması gerektiğini belirtti.

Sağlık uygulamaları kullanıcı verileri için neler yapabilir?

Federal Ticaret Komisyonu (FTC), kişisel sağlık bilgilerini toplayan veya kullanan sağlık uygulamaları ve cihazlarının, sağlık verilerinin sızdırılması durumunda tüketicileri bilgilendirmelerini gerektiren kurallara uyması gerektiği konusunda uyardı.

FTC başkanı Lina Khan, “Dijital uygulamalar rutin olarak kullanıcı verileriyle hızlı ve gevşek oynarken yakalanır ve kullanıcıların hassas sağlık bilgilerini saldırılara ve ihlallere açık hale getirir” dedi.

Coğrafi konum da dahil olmak üzere kullanıcı verilerinin güvenli olmayan bir şekilde iletilmesinden, verilerin reklamcılara ve diğer üçüncü taraflara, uygulamaların kendi gizlilik politikalarını ihlal ederek yetkisiz olarak yayılmasına kadar değişen sağlık uygulamalarıyla ilgili sorunlara ilişkin bir çalışma uyarısına işaret etti.

Khan: “Kullanıcılar sağlık uygulamalarını hızlı bir şekilde benimserken, bu uygulamaların ticari sahipleri genellikle yeterli gizlilik ve veri güvenliğine yatırım yapmamakta ve kullanıcıları açıkta bırakmaktadır” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>