Sağlıkta nesnelerin internetini destekleyen 3 teknoloji

0

Sağlıkta nesnelerin interneti

Sağlık hizmetlerinde Nesnelerin İnterneti ile ilgili tartışmalar birkaç yıldır devam ediyor. Ancak potansiyel faydaların tamamını anlamaya yeni başlıyor olabiliriz. IoT, hastanelere kayıt tutma konusunda yardımcı olmaktan sağlıkla ilgili giyilebilir cihazların kalitesini iyileştirmeye kadar sağlık hizmetlerini sayısız şekilde etkilemeye başlıyor.

Katmanlı üretim

Daha yaygın olarak 3D baskı olarak adlandırılan eklemeli üretim, sağlık alanında her türlü kolaylığı sağlıyor. Bu teknolojiye IoT perspektifinden bakıldığında, sağlık ağlarında çeşitli amaçlara hizmet eden yeni cihazların hızlı prototiplenmesi ve tasarımında da yardımcı olabilir. Ueni bir giyilebilir cihaz veya yeni bir sensör tipine ihtiyaç duyulduğunda, 3D baskı tasarımı hızlı bir şekilde üretebilir.

Gelişmiş PCB Tasarımı

IoT bağlantılı cihazları ve sağlık hizmetlerinde yarattıkları etkiyi düşündüğümüzde, baskılı devre kartı cephesinde de nelerin değiştiğini düşünmeye değer. Altium’un PCB tasarım hizmetlerine genel bir bakış olarakTasarım yazılımı artık “devreleri kolaylaştırma” anlamına geliyor. Bu, sürecin basit olduğu anlamına gelmez, ancak en karmaşık, çok katmanlı PCB’lerin her son ayrıntısının bile tam olarak amaçlandığı gibi oluşturulabilmesini sağlamak için şu anda yürürlükte olan güçlü tasarım sistemleriyle konuşuyor.

5G Ağları

HealthTech’in sağlık hizmetlerinde 5G analizi, bu ağların bakımı genişleteceği ve sistemlerin verileri işleme yeteneğini geliştireceği fikirlerine değiniyor. Şu anda, sağlık hizmetlerinde IoT, aslında her zaman gerektiği kadar iyi veya verimli şekilde kullanılmayan çok büyük miktarda verinin toplanmasıyla bağlantılı. Ancak 5G ağları ile bu veri yığınlarının yönetimi daha kolay olacak ve cihazlar daha uzak mesafelerde daha iyi bağlı kalabilecek. Bu faydalar tek başına sağlık hizmetlerinde IoT için önemli faydalar anlamına gelecektir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>