sahibinden.com dev.akademi programıyla yetenekli genç yazılımcıları sektöre kazandırmaya devam ediyor

0

Yazılımcı programına üç yılda 3 binden fazla başvuru yapıldı

sahibinden.com tarafından her yıl düzenlenen dev.akademi programında, yazılım sektörüne ilgi duyan ve kariyerini bu alanda geliştirmek isteyen genç yeteneklere yazılım dünyasına adım atma fırsatı sunuluyor. sahibinden.com’un bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdiği dev.akademi programının finalinde, yaklaşık bin 500 aday arasından seçilen 12 genç yetenek, yazılım dünyasına adım atarak şirketin Ar-Ge ekibiyle yeni projeler geliştirme imkânı yakaladı. Yetenekli gençler, sahibinden.com yazılım ekibinde tam zamanlı çalışma fırsatının yanı sıra para ödülünün de sahibi oldu.

12 genç şirkette çalışmaya başladı

sahibinden.com’un ilkini Kasım 2017’de düzenlediği dev.akademi’ye 3 yılda 3.000’in üzerinde başvuru yapıldı. Ülke genelinde kariyerine yazılım alanında yön vermek isteyen üniversite 4. sınıf, yeni mezun, yüksek lisans/doktora öğrencisi ya da iş hayatında en fazla 6 ay deneyime sahip adayların yaptığı başvurular neticesinde, toplamda 50 genç yetenek dev.akademi Yazılım Maratonu’na katılırken, içlerinden en başarılı 12 genç yetenek sahibinden.com’da çalışma fırsatı kazandı.

Üç yıldır yetenekli gençlerle buluşuyoruz

dev.akademi programıyla üç yıldır yetenekli gençlerle buluştuklarını söyleyen sahibinden.com Ar-Ge Merkezi Genel Müdür Yardımcısı Akif Arsoy, sözlerine şöyle devam etti: “dev.akademi programımızın Ar-Ge bölümünde işe alım ve ekip güçlendirme stratejimizin merkezine yerleştiğini söyleyebilirim. dev.akademi programı, iş hayatına atılan genç yazılımcılara büyük ölçekli ve geliştirici bir ortamda çalışma fırsatı sunarken bize de üretken, yetenekli ve hızlı uyum sağlayan yazılımcılar ile çalışma fırsatını kazandırdı” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>