Sahibini parmak izinden tanıyan küçük dev adam

1

Huawei, Almanya’da düzenlenen IFA Tüketici Elektroniği Fuarı’nda yeni Ascend Mate7 ve Ascend G7 akıllı telefonlarını tanıttı. Huawei’nin yeni modelleri sahip oldukları büyük ekran, güçlü pil ve parmak izi tanıma gibi teknolojilerle büyük ilgi uyandırdı.

Huawei’nin tüketiciler tarafından merakla beklenen akıllı telefonu Ascend Mate7, 6 inç Full HD çözünürlüğünde ekrana ve konforlu kullanım imkanı sunan 7.9 milim inceliğinde gövdeye sahip. Telefonda yer alan 8 çekirdekli octa-core işlemci ve 4100 miliamperlik pil, yüksek performans sunarken gün boyunca kullanıcısını yarı yolda bırakmıyor.

Ascend Mate7, parmak izini okuyabilen dokunmatik paneli sayesinde sunduğu yüksek nitelikli kişisel deneyimle benzerlerinde ayrılıyor. Mate7’nin tüm özelliklerinden faydalanmayı kolaylaştırmak üzere tasarlanan EmotionUI (EMUI) 3.0 arayüzü, kullanımdan daha fazla keyif almak isteyenlerin beklentilerini karşılayacak yepyeni imkanlar sunuyor.

Büyük ekran, kişisel deneyim ve performansla zenginleşti

Ascend Mate7’yi tasarlarken, büyük ekranı kişisel deneyimler ve güçlü bir performansla bir araya getirme hayaliye yola çıktıklarını söyleyen Huawei Tüketici İş Grubu CEO’su Richard Yu, “Bugün, bu özel ürünü ilk kez tüketicilerimizin beğenisine sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu ürün, aynı zamanda dünyanın dört bir yanında üst düzey kalite ve teknolojiyi herkes için erişilebilir kılma felsefemizin de bir sembolüdür” dedi.

Akıllı işlemci ile yüzde 50 pil tasarrufu sağlıyor

Octa-core mimari içeren Ascend Mate7, gücünü, dört adet 1.8 Ghz’lik A15 ve 4 adet 1.3 Ghz’lik A7 yongadan oluşan akıllı Kirin işlemcisinden alıyor. 8 çekirdekli akıllı işlemci mimarisi sayesinde Ascend Mate7, işlem kapasitesini o an kullanılan uygulama veya fonksiyonun ihtiyacına bağlı olarak düzenliyor performans ve pil ömrü arasında mükemmel bir denge kuruyor. Ascend Mate7, kullanıcının zamanının en az yüzde 80’ini geçirdiği standart uygulamalar için nispeten daha yavaş ve daha az güç harcayan A7 çekirdekleri kullanarak yüzde 50 pil tasarrufuna imza atabiliyor. Oyun oynamak gibi yüksek performans gerektiren durumlarda ise hızlı 1.8 Ghz’lik dört adet A15 çekirdekleri devreye giriyor. İşlemcide yer alan bir çekirdek kapasitesinin yüzde 85 ile 95 arasında kullanım oranını otomatik olarak algıladığında, ilave çekirdekler devreye giriyor.

Huawei Ascend G7’nin tavsiye edilen fiyatı 299 avr, Türkiye dahil, Almanya, İtalya, İspanya, Danimarka, Macaristan, Hollanda, Polonya, Norveç, Güney Afrika ve Meksika pazarlarında yerini alacak.

Yorumlar

  1. inşallah güzel bir fiyattan Türkiye’ye giriş yapar.Uygun bir fiyata pazara girerse ben patlama yapacagına inanıyorum.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>