Sahte kripto cüzdanları ve NFT yükselişi endişeye neden oluyor

0

Sahte kripto cüzdanları

Kripto paralar ve NFT’nin yükselen trendi, yeni saldırı ve dolandırıcılık olaylarının ortaya çıkmasına neden oluyor. Bu konuda Ethereum kurucusu da dahil olmak üzere önde gelen teknoloji geliştiricilerinin uyarıları bulunuyor.

Bu yeni kripto cüzdanlar, özellikle Coinbase, MetaMask ve diğer bilinen markalar gibi meşru çevrimiçi ortaklar gibi davrandıklarından, piyasadaki kullanıcılara karşı büyük bir anlaşmazlık ortaya koyuyor. Tech Radar, bu tehdit aktörlerinin hedeflerine benzer uygulamalar başlatan dürüst hizmetler gibi davrandığını bildiriyor.

Öte yandan, Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin’in de sahte cüzdanlar ve NFT değerlemesinin yükselişi üzerine endişeleri bulunuyor. Buterin, trendin yükselişinin “kripto distopisi” olarak da bilindiğini ve mevcut pazardaki istikrarsızlığına rağmen kripto endüstrisinin endişe verici yükselişine odaklandığını söylüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>