Sahte XRP hediye ederek dolandırıcılık yapıldı

0

sahte XRP hediye

YouTube’da sahte XRP hediye ederek dolandırıcılık yapıldı. Bu kişilerin 940 bin XRP ele geçirdiği belirtildi.

YouTube’da sahte XRP hediye edildi

YouTube ile kripto para piyasasının yıldızı bir türlü barışmıyor. Özellikle kripto para şirketleri, YouTube’u dolandırıcılık vakalarını önlemede yetersiz kalmakla suçluyor.

XRP analiz platformu olan XRPlorer’ın CEO’su, bu konuda yeni bir vaka bildirdi. Coinbase borasında yer alan müşterilerin, YouTube’da sahte bir şekilde XRP hediyeleri dağıtan dolandırıcılar tarafından dolandırıldığını duyurdu. Bu durumda dolanrıcıların 940 bin XRP’yi ele geçirdiği belirtildi.

Coinbase’in yanı sıra Binance ve Cryptocom gibi önemli borsaların da dolandırıcıların bu tuzağına düştüğü bildirildi.

Sahte çekilişle müşterileri tuzağına düşüren dolandırıcılar, bu çekilişin duyurusu YouTube’dan yaptı. Dolandırıcılar, kullanıcıların çekilişe katılabilmeleri için kendilerine bir miktar kripto para göndermeleri gerektiğini belirtti. Bu şekilde kullanıcılar çekilişe katılma vaadiyle dolandırıldı.

YouTube’un bu sahte çekiliş konusunda önlem almaması ise ayrı bir eleştiri konusu oldu. Kripto para piyasasından birçok girişim, YouTube’u dolandırıcılıklar konusunda önlem almamakla suçluyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>