Sahte yüz kütüphanesi erişime açıldı

0

Sahte yüz kütüphanesi

Yapay zeka ve yüz tanıma çalışmalarında birçok geliştirici, geniş bir veri tabanına ulaşmakta zorluyor. Generated Photos, sahte yüz kütüphanesi ile geliştiricilere destek veriyor.

Sahte yüz kütüphanesi ile ücretsiz ulaşmak mümkün

Sahte yüz resimleri üretmek aslında yeni bir çalışma değil. Ancak Generated Photos tarafından yapılan çalışma, bunu oldukça başarılı bir ticari model haline getirmiş. Generated Photos veri tabanında, 2 milyon adet aslında insan olmayan kişinin yüzünün fotoğrafı bulunuyor.

Generated Photos bu veri tabanını kullanıcılara kısmen ücretsiz bir şekilde açtı. İsteyen kullanıcılar, ücret ödemeden düşük çözünürlüklü olarak görüntüleri indirebiliyor. Ancak profesyonel bir çalışma için kullanılacaksa, yüksek çözünürlüklü bu görüntüler için görüntü başına 2,99 dolar ödemek gerekiyor. Eğer görüntülerin sadece size ait olmasını ve başkaları tarafından kullanılmasını istiyorsanız, görüntü başına 8,97 dolar ücret talep ediliyor. Aylık 29 dolarlık abonelikle ise sınırsız kullanım imkanı sunulmuş.

Generated Photos tarafından paylaşılan tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>