Sahura kalkmışken online alışveriş de yaptık!

1

online-shoppingYaptığı analizlerle e-ticaret sektöründe tüketim alışkanlıklarına ışık tutan hepsiburada.com, online alışverişin arttığı dönemlerden biri olan Ramazan ayında öne çıkan ürünleri açıkladı.

Ramazan ayında online satışların en yoğun olduğu zaman dilimi olarak mesai saatleri öne çıktı. 10.00-18.00 saatleri arasında online alışveriş yoğunluğu artarken, en çok alışveriş yapılan iller ise sırasıyla; İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya ve Kocaeli oldu.

Sahur saatlerinde de alışveriş hareketli

Ramazan ayında online alışverişler sahur saatlerinde de hareketlendi. Ramazan ayında gece 01.00-03.00 saatleri arasında yapılan satışlarda artışlar yaşandı. Sahur saatlerinde %70 oranında erkek, %30 oranında kadın müşteriler alışveriş yapıyor.

Kitaplar en çok satılan ürünler arasında üst sıralarda

Hepsiburada.com’da Ramazan ayında adet bazında en çok satılan ürünlerde ilk sırada deterjan ve temizlik malzemeleri bulunurken, kitaplar ikinci sırada yer alıyor. Bu ürünleri, araç bakım-temizlik malzemeleri, sofra-mutfak gereçleri ve bebek bezi takip ediyor. Ayrıca cep telefonları, deodorantlar, tablet bilgisayarlar ve parfümler en çok satan ürünler arasında bulunuyor.

Yorumlar

 1. Hocaların kitapları olmalı veya budala kadınların tarif kitapları istencidir.

  NLP: Kadınlar meditasyonla nasıl soyulur?
  Messi’nin kağıdı kalemi unuttuğu günlerde ‘Anılar’ı!
  Audia A5’ini satan bilge,
  Bilmemneoğluyla sohbetler,
  52. bölge!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>