Salesforce, 1 milyar dolarlık kulesini açıyor

0

Apple’ın milyar dolarlık “uzay gemisi” kampüsünden sonra San Francisco’da şimdi Sales Force kendisi için milyar dolar değerinde dev bir ofis kulesini kullanıma sokmaya hazırlanıyor. 

Kulenin inşaatının bitmesi nedeniyle şehir valisinin de katılımıyla yapılan açılış töreninde, 18 yaşındaki dijital çözümler şirketi, 18 yılda küçük bir ofisten 1 milyar dolarlık kuleye taşınma başarısını da kutladı.

Tamamlanmasına çok az vakit kalan, 61 katlı Salesforce Tower, tam olarak Salesforce’a ait olmayacak. Firma, binanın sadece %30’unu kullanacak. Binanın %70’i ise başka şirketlere kiralanacak. 

İş dünyasında dev şirketlere müşteri hizmetleri çözümleri, satış pazarlama odaklı uygulamalar veya dijital dönüşüm hizmetleri vererek 18 yılda dünyanın en büyük şirketlerinden birine dönüşen Salesforce’un yeni binası San Francisco’nun da yeni sembollerinden biri olacak.

Binayı tam olarak bitirmek için her an 700 işçinin çalışırken, dairesel formu nedeniyle ofisler çok geniş panoramik bir manzaraya sahip olacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>