Salesforce Demandware’i satın alıyor

0

Bulut tabanlı CRM uygulamaları geliştiren Salesforce, e-ticaret şirketi Demandware’i 2.8 milyar dolar karşılığında satın alacağını duyurdu.

Salesforce, bulut tabanlı CRM yazılımlarıyla, şirketlerin satış/pazarlama departmanlarında yoğun kullanılıyor. Firma şimdi, küçük ve orta ölçekli e-ticaret şirketleri için bulut tabanlı alt yapı sağlayan Demandware’i satın aldı. Demandware’in borsadaki değeri 1,87 milyar dolarken, CRM geliştircisi şirketin Demandware’e 2.8 milyar dolar ödemesi pazarlığın çok sıkı geçtiğinin bir işareti olarak kabul ediliyor.

CRM yazılımları geliştiricisi, satın aldığı yeni şirketle beraber artık geniş müşteri tabanına, CRM hizmetlerinin yanında e-ticaret alt yapısı da sunabilecek. Böylece e-dönüşüm gerçekleştirmek isteyen şirketler için Salesforce tam kapsamlı bir sistem entegratörü olarak hizmet verebilecek. Ayrıca şirket, Amazon, e-bay ve Magneto gibi dev e-ticaret şirketleriyle de rekabet edebilecek. Bu isimler aslında CRM entegratörü ile aynı sektörde hizmet vermiyor olsalar da, kendi yapıları içinde e-ticaret yapan küçük şirketlere CRM servisi de sağlıyorlardı.

Gartner’in raporlarına göre, şirketlerine e-ticaret altyapıları için harcayacağı paranın, her yıl +14 artarak 2020 yılında 8,5 milyar dolara çıkması bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>