Salesforce Kanada ofisine 2 milyar dolar yatırım yapacak

0

Trump’tan kaçan ABD’li profesyonel kesimin peşinden Salesforce da Kanada’daki ofisine 2 milyar dolarlık yatırım yapma kararı aldı.

Kanada karışacak

Genç iş adamlarının ve startup’ların Kanada’ya kaçma trendi sonrasında bu “sakin” ülke son derece hareketli bir iş dünyasına ev sahipliği yapmak zorunda kalıyor. Startup’ların ihtiyaç duyduğu gelişmiş iş servislerini Kanada ofisi üzerinde sağlamak isteyen Salesforce da Kanada’daki operasyonlarını genişletmek için 2 milyar dolar yatırım yapacak.

Kanada’nın genç başbakanı Justin Trudeau da ABD’den kaçan genç beyinlerin ve startup’ların farkında ve bu hafta Kaliforniya’ya yaptığı ziyarette Silikon Vadisi’nden ve Trump’tan kaçmak isteyen yapay zeka şirketlerini Toronto’da ağırlamaktan mutlu olacaklarını üstü kapalı şekilde dile getirdi.

Trump yönetimi Müslüman ülkelerden ülkeye girişi yasakladığı için çoğu teknoloji şirketi şu anda Müslüman çalışanlarını Kanada’ya yerleştirerek çalışmalarını Kanada üzerinden devam ettirmeye çalışıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>